Sosyal ağlarda biz

9-10-11 Sınıflar

 

Öğrenciler okulumuza sınavla alınmaktadır. Okullarımız, okula giriş sınavlarımızdan sonra belirlenen puan barajı üzerinde kalan öğrencilerin kaydını alır. Öğrencilerimize bireysel bursluluk sınavı yapılır.

Fen lisemizin baraj puanı, diğer liselerimizden daha yüksektir.

Sınıflarımız, 22 kişiliktir.

Sınıflarımız çağın gereklerine uygun son teknolojik imkanlarla donatılmıştır.

Fen lisemizde, MEB tarafından belirlenen öğretim programlarına ek olarak "Üniversiteye Hazırlık Programı" da uygulanır.

Yeni kayıt olan öğrencilerimize ve okulumuza devam eden öğrencilerimize haziranın ilk haftası  toplantı yapılarak kendilerine,  rehber öğretmenlerimiz tarafından yaz ödevleri ve yaz çalışma programları verilir. Bu programlar belirli periyotlarla kontrol edilir. Bu süreçte öğrencilerimizin takıldığı soruları sormaları için bireysel soru çözümler yapılır. Öğrencilerimiz yaz boyunca sessiz kütüphane ortamında  okulumuzda ders çalışma imkanına sahiptirler.

Birinci Düzey Belirleme Sınavı, eylül ayının ilk haftası yapılır.

Gruplar (Seviye Sınıfları), yoğun program başlamadan önce yapılacak olan, Birinci Düzey Belirleme Sınavı sonucuna göre oluşturulur. (Grupların oluşumunda,  "Okulumuza Giriş Sınavı" ve "Yıl Sonu Değerlendirme Sınavı" da etkili olacaktır.)

Eğitim ve öğretim, okullar açılmadan önce, yoğun programla başlar. Bu programda, müfredat sırasına göre konular işlenmeye başlanır. Yoğun program iki hafta sürer.

11. sınıf öğrencileri için bu süreçte üniversite hazırlık dersleri de verilir.

Normal programdan 1,5 ay sonra, gruplar yeniden düzenlenir. Bu düzenleme, 1.deneme ve 2.deneme sınav sonuçlarına göre yapılır.

Daha sonra yapılan  sınavlara göre, yıl sonuna kadar öğrencilerin grupları tekrar değişebilebilir.

Ara tatillerde öğrencilere  problem çözme ve etütler düzenlenir. Bu programda öğrencilerimiz, çözemedikleri soruları sorabilecekleri gibi, eksik konularıyla ilgili ek ders de alabilirler.

11. sınıf öğrencilerimize cumartesi dahil, haftada 6 tam gün eğitim verilmektedir. Pazar günleri okulumuz tatildir.

10. sınıf öğrencilerimize, haftada  5,5 gün eğitim verilmektedir. Cumartesi günleri, deneme sınavına katılacaklardır.

9. sınıf öğrencilerimize, haftada  5,5  tam gün eğitim verilmektedir. Cumartesi günleri, deneme sınavına katılacaklardır.

 Öğrencilerimizin % 80’i Çamlıca Gençlik ve Spor Kulubü'nün lisanslı sporcusudur.

Okulumuzda Çamlıca  Kariyer Günleri düzenlenerek alanında en iyi ve yetkin meslek sahibi duayenleri (bir çoğu  velimiz olan) öğrencilerimize meslekleri ile ilgili bilgi verirler. Ayrıca, öğrencilerimize Üniversite Tanıtım Birimimiz tarafından üniversite gezileri ve bölüm tanıtımları yapılmaktadır.

Öğrencilerimizin yoğun katılımı ile Çamlıca Bilim Şenlikleri, olimpiyatlar, uluslararası çalışmalar (O’MUN, MUN) içinde yoğun çalışmalar yapılmaktadır.

Yaparak yaşayarak öğrenme anlayışına dayalı olarak derslerimiz, sınıflarda veya dersin gerektirdiği öğrenme alanlarında yapılmaktadır:

Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Yabancı Dil Laboratuvarları, Robotik ve Bilgisayar Laboratuvarları, Müzik, Resim, Seramik Atölyeleri,3D Atölyeleri

kapalı ve açık spor salonları, basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortları, kapalı ve açık oyun alanları vb.

Okulumuzda, yapıcı disiplinden taviz verilmez.

Öğrencilerimiz okul forması giymek zorundadır.

Okulun giriş çıkış saatlerine riayet etmeleri zorunludur.

Okulumuz veli ve okul iş birliğine dayalıdır. Veli katılımı yüksek bir okuldur.