Sosyal ağlarda biz

Yabancı Dil Proje Okulu

 

AKADEMİK ÇALIŞMALAR

 

University of Cambridge Esol Exams

Öğrencilerimiz, British Side, British Council ve ETS işbirliği ile düzenlenen ve belirli aşamalardan sonra ulaşılan seviyenin uluslararası boyuta kabul gördüğü, aşağıda belirtilen sınavlara hazırlanarak başvurabilecekler;

KET, PET, FCE, IELTS ve TOEFL

 

MUN (Model United Nations)

Uluslararası bilinçli bireyler olarak öğrencilerimiz düzenli olarak Model Birleşmiş Milletler Kulübü (Model United Nations, MUN) konferanslarına katılmaktadır. MUN konferansları, lise öğrencilerimizin Birleşmiş Milletler' deki güncel konuları tartışacağı, devletler ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin rollerini üstlendiği, akademik bilgi ve yabancı dil becerilerini kullanarak kültürler arası etkileşimi ve paylaşımı sağladığı bir platformdur.  Dünya ya farklı bakış açılarından bakmayı öğrenecek olan öğrencilerimiz dört gün süren bu konferanslarda önceden atanmış oldukları ülkeleri temsil ederler.

FOTOĞRAF

 

 

BOOK BISTRO

Öğrenciler, farklı türlerdeki kitapların sergilendiği bir kafe ve kitap evi ortamında, çeşitli eserleri inceleyerek bunlar hakkında tartışır. Seçilen kitap okunur ve sonrasında her öğrenci kendi okuduğu kitap hakkında içerikli bir sunum hazırlar.

 

LITERATURE CIRCLE

Öğrencilerimize kitap okuma sevgisini aşılamak için yapılan bir etkinlik olacaktır. Gruplar halinde 3 farklı kitap seçilir, her bir grup kendi kitabını okuma bölümlerine ayırır, grup üyelerine görev kartları verilir ve buluşma gününe kadar okunması gereken sayfalar görevler göz önünde bulundurularak okunur. Okuma kulübü buluşmasında gruplar kendi aralarında okunan sayfaları görevlerini ve bulgularını paylaşarak tartışır. Bu çalışma sayesinde öğrenciler okuma alışkanlıklarını geliştirirken okuduklarını sorgulamayı, araştırmayı, derine inmeyi ve hayat ile bağlantı kurmayı öğrenirler.

 

QUİZ SHOW

Amacı kültür, spor, bilim ve dilin insanların  yaşamlarına olan etkilerini göstermek ve önemli olaylara ilgi çekip  öğrencilerimizin farkındalığını artırmak olan Quiz Show’u geleneksel olarak her  yıl  gerçekleştireceğiz.

 

ŞİİR VE MÜZİK DİNLETİSİ

Türkçe, Almanca ve İngilizce olarak üç dilde gerçekleştireceğimiz şiir dinletimizin teması her yıl değişiklik gösterir. Şiir okuma becerisini sahne atmosferiyle birleştirmek, öğrencinin kültürel ve estetik duyarlılığını geliştirmek, işitsel ve görsel anlamda dinleyicilere hoş vakit geçirtmek etkinliğimizin amacını oluşturur. Şiir ve Müzik dinletisini de geleneksel olarak her  yıl  gerçekleştireceğiz.