Sosyal ağlarda biz

9. VE 10 SINIF ÇALIŞMALARI

9. ve 10. SINIF ÇALIŞMALARI
 
- Öğrenciler okulumuza SINAVLA alınmaktadır.
- Okulumuzda, yapıcı disiplinden taviz verilmez.
- Sınıflarımız; Anadolu Lisesinde 20-22, AnadoluFEN Lisesine 18-20, FEN Lisesinde 15-18  kişiliktir.
- Sınıflarımız çağın gereklerine uygun son teknolojik imkânlarla donatılmıştır.
- MEB tarafından belirlenen öğretim programlarına ek olarak Üniversiteye Hazırlık Programı da uygulanır.
- Birinci Düzey Belirleme Sınavı, 13 Eylül Cuma günü saat:09.00 da yapılması planlanmaktadır.
- Yarıyıl tatilinin ikinci haftasında, bir hafta süren isteğe bağlı problem çözme ve etütler düzenlenir. Bu programda öğrencilerimiz, çözemedikleri soruları sorabilecekleri gibi, eksik konularıyla ilgili ek ders de alabileceklerdir.
- 9. ve 10. sınıf öğrencilerimize, haftada 5,5 gün eğitim verilmektedir. Cumartesi günleri öğledene kadar, Cumartesi öğleden sonra isteğe bağlı olarak Soru Çözüm saatlerine katılıp bire – bir etüt alabilirler.
- Öğrencilerimiz Çamlıca Spor Kulübümüzün lisanslı sporcusu olacak şekilde lisans aldırılacaktır.
- Okulumuzda “Benim Kariyerim, Benim Geleceğim” kariyer günü düzenlenerek alanında en iyi ve yetkin meslek sahibi duayenler öğrencilerimize meslekleri ile ilgili bilgi vermesi planlanmaktadır. Ayrıca, öğrencilerimize üniversite ve bölüm tanıtımları da yapılacaktır.
 
9. ve 10. SINIFLARDA ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK
 
MEB programlarına ek olarak, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Türkçe, Edebiyat, Tarih, Coğrafya, Felsefe ve Din Kültürü – Ahlak Bilgisi ve İngilizce derslerinde, üniversite giriş sınavlarına hazırlık çalışmaları yapılır.

Okul programımızın önemli bir parçası olan Üniversiteye Hazırlık Programı, öğrencilerimizin herhangi bir kurs ya da özel derse ihtiyaç duymadan, hedefledikleri üniversite ve bölümlerine yerleşebilmeleri için tasarlanmıştır. Üniversiteye Hazırlık Programında öğrenciler; sınav içeriği, test tekniği, sınav taktikleri, zaman yönetimi, meslek tanıtımı, üniversite tanıtımları, tercihler vb. konularda, rehberlik birimi ve ölçme değerlendirme uzmanları tarafından, 9. sınıftan 12. sınıfa kadar bir bütünlük içinde uygulanan programla yetiştirilir.

Okulumuzda, MEB tarafından belirlenen haftalık ders saatlerine ilâve olarak;

- Öğrencilerimize, üniversite hazırlık için artı eğitim verilmektedir.
- Öğrencilerimizin her dersten yapamadığı soruları sorabilecekleri GRUP SORU ÇÖZÜM ve GENEL SORU ÇÖZÜM SAATLERİ ile konu eksikleri için alacakları ETÜTLER, profesyonel öğretmen kadromuz tarafından yapılmaktadır.
- Bire Bir ya da Grup Etüt saatlerinde, öğrencilerin talepleri ile sınav sonuçlarına göre rehberliğin belirlediği eksik konuları doğrultusunda, öğrencilerin anlamadığı konular, özel ders kalitesinde, profesyonel öğretmen kadromuz tarafından anlatılmaktadır.
- Grup ya da Genel  Soru Çözme saatlerinde öğrenciler, yapamadıkları soruları öğretmenlerine bire bir sorabilirler.