Sosyal ağlarda biz

Sayılarla Lise Kampüsü

SAYILARLA LİSE KAMPÜSÜ

             Eğitim ortamının sadece koridor ve dersliklerden oluşmadığı, öğrencilerin içinde bulunmaktan mutlu olacağı, severek, zevkle öğrenim görecekleri, çekici ve işlevsel eğitim mekanları olarak tasarlandığı belirtilmektedir

             Çağımızda eğitim ortamı sadece koridor ve dersliklerden oluşmamaktadır. Öğrencilerin içinde bulunmaktan mutluluk duyacağı severek ve zevkle öğrenim görecekleri, işlevsel ve çekici öğrenim mekanları olarak tasarlanmaktadır. Tam da bu sebeple okul binalarının oluşumu konusunda öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunulmuştur. Çünkü binaları planlarken kullanacak olan öğrenci ve öğretmenlerin ihtiyaçlarını esas almanın önemli bazı pragmatik katkı ve faydaları olacaktır.

            Öğrenme ortamı denilince aklımıza ilk gelen şey ders programlarını ve çeşitli gelişimleri destekleyen mekanlar yani sınıf ve okulardır.  Örnek verirsek; kapalı ve küçük ortamlar öğrencilerimizin mahremiyetlerine saygı gösterilmesine olanak sunmaktadır. Ferah ve geniş öğrenme ortamları da öğrencilerimizin katılacağı bireysel yada grup çalışmalarını kolaylaştırarak kültürel ve sosyal kabiliyetlerini ve ait olma duygularını geliştirir.

            Özetle sınıfın-okulun fiziksel özellikleri öğrenme süreci ile doğrudan ve yakından ilgilidir. Bu sebeple 4000 metre kare alan üzerine kurulu okulumuzda tüm detaylar bu hassasiyetlerle tasarlanmış, çağın gereklerine uygun olarak modern , ferah ve kurumsal öğrenme ortamı oluşturulmuştur.