Sosyal ağlarda biz

Kurucudan Mesaj

Saygıdeğer Veliler, Sevgili Öğrenciler
 
Öğretimde, ''yetenek ağırlıklı tam öğrenme'' modeliyle okullar zincirine yelken açan Çamlıca Okulları sizlerin ilgisi yeni kampüsler açmaya devam ediyor.
Yılların deneyimini tüm Türkiye'ye taşıyor.
 
Özel Çamlıca Koleji olarak uyguladığımız eğitim-öğretim teknikleri, öğrencilerimizde ekip ruhunu oluşturacak, disiplinden taviz vermeden sistemli ve prensipli çalışarak onları hayata hazırlayacak, sürekli araştırma ve gelişmelerine fırsat yaratacak zemini oluşturmakta ve başarının sırrını keşfetmelerine olanak tanımaktadır. Ayrıca analiz yapabilen, pratik hayatta da inisiyatif kullanabilen insan modelini, eğitim sistemimizin odağına koyarak çalışmalarımızı şekillendirdik.
 
Bizi diğer rakiplerimizden üstün kılan farkındalıklarımız ve gece gündüz demeden çalışarak ortaya koyduğumuz emektir. Çamlıca Okullarının olmazsa olmazı tabi ki matematiktir. Tüm sınıflarımızda matematik ders saatlerine, matematiğin  yorumlamasına ve derslerde yeteneğe dayalı soru kalıplarına ayrı bir önem veriliyor. Yine Türkiye'de çok az bir örneği olan ( Malatya' da ise ilk kez ) ilkokul 1.sınıflara '' iki öğretmenli eğitim-öğretim '' uygulaması bizi farklı kılan diğer bir unsur. Bunun dışında Çamlıca TV uygulaması, veli-öğrenci-okul iletişim ağı olan Çamlıca NET, hayata hazırlık dersleri, akıl oyunları, temalı lego, puzzle, değerler eğitimi, öğrenci başkanlık seçimleri, DNA sınıfı, farklı yabancı dil seçenekleri, çok farklı ve ergonomik sınıf dizaynlarımız, kadro seçimindeki titizlik, model uçak ve robot atölyesi, zengin kulüp seçenekleri, açık büfe yemekhanemiz, biliyoruz ki bizi diğer kurumların önüne geçiren farklılıklarımızdır.
 
Sınırlı sayıda ''özel'' öğrencilerin eğitim ve öğretim göreceği Çamlıca Okulları Malatya kampüsü gelecek yıl farklı kampüs binalarını da hizmete koymanın çalışmalarını yapıyor.
 
Düşünen, sorgulayan ve çözümleyen nesiller için Çamlıca Okulları bütün birikimiyle çalışmaya devam edecek.
 
Zor olan; gece gündüz demeden çalışarak,büyük bir güven inşâ edip kalplerde iz bırakmak...