Sosyal ağlarda biz

ULUSLARARASI LİSE ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMI NEDİR?

ULUSLARARASI LİSE ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ...
 
Uluslararası Lise Öğrenci Değişim Programları yaklaşık 70 yıldır 42 ülke tarafından uygulanmaktadır. 15-18 yaş arası lise öğrencileri Bakanlık Programları ile liselerinin bir ya da birden fazla yılını ilgili ülkenin Bakanlıkları tarafından yüksek güvenlik kriterleri ile seçilen gönüllü ailelerin yanında geçirmektedirler. Değişim öğrencileri aileye en yakın okula atanmaktadırlar ve eğitim hayatlarına devam etmektedirler. Öğrencilerimiz bulundukları ülkede bir gözlemci değil yaşadıkları ailenin bir parçası, o kültürün ve dünyanın farkında olan katılımcılardır. Başarılı bir değişim yılı geçirmenin en önemli noktası, öğrencilerimizin yaşadıkları gönüllü ailelerin bir parçası olmalarıdır.
 
Türkiye'nin tanıtımı için çeşitli görevleri olan öğrencilerimiz, programın temel amacına uygun olarak kültürlerarası iletişimi ve hoşgörüyü geliştirmektedirler. Program, anadil seviyesinde yabancı dil konuşan, doğal ailesinden ayrı kendi ayakları üzerinde durabilen, harika dostluklar edinmiş, akademik eğitimini tamamlamış, dünyadaki farklılıları algılayabilen dünya vatandaşları yetiştirmek üzere tasarlanmıştır.
 
Sonuç olarak, siz ve ev sahibi aileniz için hayat boyu anılar yaratırken, diğer kültürlere kalıcı ilgiyi arttırmayı umuyoruz. Bununla birlikte öğrencilerimiz, bunun bir seyahat veya tatil tipi program olmadığını hatırlamalıdır. Bu bir akademik bir programdır ve tüm derslerde minimum "C" ortalaması gerektirir. Ayrıca öğrencilerimizin güvenlikleri için uymaları gereken Bakanlık kuralları bulunmaktadır.